logo
KLASYKAMUZYKA DAWNAJAZZOPERA I BALETMUZYKA ŚWIATAMUZYKA POLSKATANIECPIOSENKAINNE
HMC 901403

GRADUEL D'ALIENOR DE BRETAGNE Plain-chant et polyphonies des XIIIe et XIV siecles

ENSEMBLE ORGANUM. MARCEL PERES

100,00
Proszę kliknąć, żeby powiększyć.

...niesamowite jest szczególnie zderzenie brzmienia męskich głosów z niezwykłym głosem Korsykanki Gilberte Casabianca w Kyrie Orbis Factor,  które zaśpiewane jest w pełnej wersji tzn. z tropami tak jak praktykowano do końca XVI wieku . Dopiero po Soborze Trydenckim Kościół porzucił tę, sięgającą IX wieku, tradycję upiększania długich wokaliz kyrialnych tekstem poetyckim - tropami śpiewanymi przez solistkę lub mały zespół, podczas, gdy chór powtarzał melodię bez tekstu. W Credo in unum deum drugi dodany głos podąża za melodią używając praktycznie wszystkich interwałów. Choć ówcześni teoretycy uznawali dominację interwałów kwinty,  kwarty i oktawy w "uczonym" śpiewie,  tutaj użyto również sekundy, tercji,  seksty, septymy i nony. Wiele z następstw harmoniczych jest podobnych do, praktykowanego również dzisiaj, bułgarskiego i gruzińskiego wielogłosu.  

Klienci którzy kupili ten produkt zamówili również

HYMNY ZE ŚWIETEJ GÓRY ATOS Hymns from Holy Mount Athos

Pater Spirydon Mikrayannanitis, Lycourgos Angelopoulos i inni


MISSA GOTICA XIV siecle Toulouse, Barcelona, AVIGNON, Apt

ENSEMBLE ORGANUM Dir. Marcel Peres


A FILETTA Una tarra ci ho

A FILETTA


polecamy 

Drugi z kompletów, obok ESPANA ANTIGUA (8CD) wydany przez Virgin/EMI z reedycjami dawniejszych nagrań genialnych muzyków hiszpańskich.
~ więcej ~
80,00
Pancho Vladigerov (1899-1978) najbardziej ceniony z "drugiego" pokolenia "narodowych" kompozytorow bułgarskich. Obok Mahlera, Straussa, Janacka, Szymanowskiego, Bartoka, Berga, Schoenberga jeden z "wielkich" początku XX wieku.
~ więcej ~
50,00
Ostatnia (3) z płyt z sybillińskiego cyklu Jordi Savalla i Montserrat Figueras prezentująca tę ponadczasową muzykę w wersji jaka do dziś jest wykonywana na Majorce...
~ więcej ~
68,00

nowosci 

Najnowsza płyta CD (2014) znanego śpiewaka z Zachodniej Afryki...
~ więcej ~
95,00
Po mającej miejsce telewizyjnej akcji charytatywnej „Hope For Haiti”, z udziałem topowych gwiazd showbusinessu, tym razem z inicjatywy Simona Cowella, grupa topowych wokalistów nagrała, okolicznościową, własną wersję kompozycji "Everybody Hurts" z repertuaru R.E.M. CENA NIE ZAWIERA ŻADNEJ MARŻY.
~ więcej ~
10,00
Oto pierwsza w świecie płyta CD (drugą jest płyta CD O.Rusiny) z 17 kompozycjami Tekli Bądarzewskiej...
~ więcej ~
215,00

inspiracje 

Płyta wybitnego współczesnego perkusisty tureckiego - gościa ostatniego festiwalu Skrzyżowanie Kultur...
~ więcej ~
70,00
Jeśli kogoś zachwyca polifonia korsykańska w wykonaniu I Muvrini to wielogłosowy śpiew czterech facetów z Sardynii będzie poruszać do głębi.
~ więcej ~
70,00
Wreszcie jest dostępna u mnie oczekiwana od dawna wersja Bagby'ego tego anglosaksońskiego eposu. DVD niestety cena już wysoka ale...
~ więcej ~
135,00

odkrycia 

Płyta CD zawierająca nagrania dwóch najlepszych zespołów dawnej muzyki cerkiewnej (i nie tylko) w Rosji...
~ więcej ~
105,00
Wreszcie! Po długich poszukiwaniach ( i wskazówkach Stefano Albarello) jest nagranie muzyki którą słyszelismy w 2008 roku w Jarosławiu na Festiwalu i w 2009 w Warszawie w czasie Festiwalu Gorzkie Żale.
~ więcej ~
150,00
Macedonia znajdowała się przez wieki w strefie wpływów Bizancjum...
~ więcej ~
60,00
Projektowanie stron www Warszawa